tel.: (+48) 504 128 809

Katarzyna Mućko

systemowa terapia rodzin

Katarzyna Mućko

systemowa terapia rodzin

Jestem pedagogiem, psychoterapeutą, szkoleniowcem oraz wykładowcą.  Pracę rozpoczęłam jako wolontariusz w Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej. Zdobywałam tam doświadczenie jako wychowawca i pedagog w nurcie pedagogiki św. Jana Bosko oraz jego systemu prewencyjnego. W filozofii św. Jana Bosko bardzo odpowiada mi podejście do młodego człowieka, spojrzenie na relację dorosłych z młodymi oraz odrzucenie kar.
Po zakończonych studiach pedagogicznych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego rozpoczęłam naukę w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. W lipcu 2011 roku otrzymałam dyplom ukończenia czteroletniego szkolenia całościowego w zakresie systemowej psychoterapii rodzin.

W swojej pracy terapeutycznej wspólnie z pacjentem poszukujemy tego, co jest niezrozumiałe i co warto poukładać, polubić i zrozumieć. Osoba, która opuszcza mój gabinet, wychodzi z przeświadczeniem, że właśnie spotkała najwspanialszą osobę jaka mogła spotkać — siebie! I że było to spotkanie ciekawe.

Bardzo bliska jest mi praca nad komunikacją w związkach małżeńskich i partnerskich. Komunikacji w relacji międzyludzkiej można się nauczyć! Jedni rodzą się z tą umiejętnością. Innym jej opanowanie zajmuje pewien czas. W jednym i w drugim przypadku efekt może być ten sam – porozumienie z drugą osobą i zrozumienie drugiej osoby. Wystarczy chęć.

W pracy pedagoga, szkoleniowca i wykładowcy jest dla mnie ważne praktyczne podejście do trudności. Uczę pozytywnego nastawienia do sprawy oraz umiejętności komunikacji kładąc nacisk na zrozumienie zadań rozwojowych, które stoją przed każdym z nas – od najmłodszych do najstarszych.

Nieustannie wzbogacam swój warsztat terapeutyczny udziałem w szkoleniach, warsztatach i wykładach.